Minulý týden, hned tři dny po mém úspěchu v polské Poznani, odstartovalo letošní
Mistrovství ČR 2024 žen, mužů a masters.

Letos jsem byl nasazený jako číslo 4. A hned po losování jsem byl lehce překvapen,
protože mě hned ve druhém kole čekal obhájce loňského semifinále, David Zeman.
Vzal jsem to jako příležitost se pořádně rozehrát na skleněném kurtu. V prvním setu
mi David pořádně zatápěl, ale nakonec jsem z něj odešel jako vítěz 15:13
a zbytek zápasu měl plně pod kontrolou.

První test tedy dopadl dobře. Druhý test mě čekal hned v dalším zápase, a tím byl
Ondra Vorlíček.

Čtvrtfinále se hrálo ve večerních hodinách a díky tomu bylo na kurtu lépe vidět.
I tato zkouška nakonec dopadla na výbornou, kdy jsem měl po celou dobu zápas
pod kontrolou.

Další zápas už bylo semifinále, a los bohužel určil, že obě semifinále budou klubová.
Já se tedy utkal s Viki Byrtusem. První dva sety jsme předváděli nádherný squash plný
dlouhých výměn a skvělých zakončení. První set jsem pro sebe v tiebreaku urval já
15:13. V tom druhém byl lepší Viki a bral ho 11:7. Ve druhém setu jsem po vyrovnaném
začátku Vikimu trochu utekl i díky jeho chybám, které předtím nedělal. Ve třetím a
čtvrté setu už jsem byl víc solid a udělal jsem méně chyb a vyhrál tak 3:1 na sety.

V sobotním finále mě čekal Dan Mekbib, který do turnaje vstupoval se zraněním, ale
po neskutečných výkonech si vybojoval místo ve finále. Začátek byl nervózní, ale v druhé
půlce setu jsem dokázal využít nabídnuté šance a získal první set pro sebe. Druhý set se
mi moc nepovedl a po několika chybách a Danových krásných zakončeních srovnal stav
utkání na 1:1. V dalších setech jsem se rozhodl Dana fyzicky zničit. Postupně se mi to
dařilo a Dana víc a víc omezovalo zranění. V dalších setech už jsem byl pánem na kurtu
já a z Prahy si tak odvážím svůj třetí národní titul Mistra ČR!!

Po nejtěžším možném losu jsem dokázal, že na tento nejvyšší stupínek patřím a děkuju
trenérům Honzovi Mutinovi a Radimovi Poláškovi za vyladění formy na výbornou!!

Nutno ještě dodat, že Viki v sobotu odehrál další výborný zápas a po zásluze si odnesl
bronzovou medaili a takový malý double pro SC Fajne.

Já si teď dám menší pauzičku, a už v dubnu se na Vás budu těšit! znovu ve Fajne na